رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
تک‌فرزندی می‌تواند یکی از عوامل افسردگی باشد

21 اسفند 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تک‌فرزندی می‌تواند یکی از عوامل افسردگی باشد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، دکتر ماریا خویشدوست در فراخوان اولین جشنواره دانشجویی ایران جوان بمان که با همکاری دانشکده کشاورزی و حوزه علمیه خواهران شهر برازجان برگزار شد، افزود: تک‌فرزندی آسیب زیادی به دنبال دارد و متأسفانه در سال‌های اخیر همراه با کاهش جمعیت، شاهد افزایش افسردگی در جامعه هستیم.
دکتر خویشدوست بیان کرد: منزوی شدن، انزواطلبی (شخصیت اسکیزوئید)، افسردگی، اضطراب و استرس، بلوغ جنسی زودرس از جمله مواردی هستند که کودک تحت تأثیر تک‌فرزندی ممکن است با آن‌ها روبه‌رو و شود و این مسائل می‌توانند بر روی زندگی آینده او اثرگذار باشند.
وی تصریح کرد: بیش از ۱۱۷ هزار نفر از جمعیت شهرستان را افراد میان‌سال تشکیل می‌دهند که با کاهش ازدواج و فرزند آوری، جمعیت شهرستان به‌ سمت پیری خواهد رفت که این افسردگی شدید را برای جامعه به دنبال خواهد داشت.
دکتر خویشدوست بیان کرد: آسیب فرزند نداشتن یا تک فرزند داشتن اول به خود و خانواده‌اش و سپس به جامعه برمی‌گردد و در آینده ما با کمبود نیروی کار و یک جامعه افسرده روبه‌رو خواهیم بود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: در چند سال اخیر تسهیلات حمایتی برای فرزند آوری زوج‌های جوان در نظر گرفته‌شده است و جشنواره ایران جوان بمان فرصت خوبی است که با آگاه‌سازی خانواده‌ها و فرزندان نسبت به فواید جوانی جمعیت به فرزند آوری و اجتناب از تک‌فرزندی تشویق شوند.

انتهای پیام / ز.ح ۳۰۳۱
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیم

کلمات کلیدی:
    تک‌فرزندی     افسردگی     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >