در طی ۴ ماه گذشته صورت گرفت؛
بازرسی بیش از ۱۹۰مرکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در شهرستان دشتستان

16 اسفند 1402
مسئول واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی شهرستان دشتستان از بازرسی ۱۹۰ مرکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در طی ۴ ماه گذشته در شهرستان خبر داد.

نوشین حسن‌زاده در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که می‌تواند در کنترل و کاهش قاچاق کالاهای آرایشی و بهداشتی در کشور و جلوگیری از عرضه کالاهای تقلبی و جعلی به مردم در سطح عرضه کمک کند نصب برچسب اصالت و سلامت بر روی کالاهای آرایشی بهداشتی است.
حسن‌زاده افزود: استفاده از سامانۀ جامع طرح شناسنامه‌دار کردن کالاهای آرایشی و بهداشتی با به‌کارگیری توانمندی‌های عرصه فناوری اطلاعات توانسته گام مؤثری در ارتقاء سلامت جامعه بردارد.
وی تصریح کرد:  این برچسب‌ها صرفا یک هولوگرام تبلیغی نیست و این‌ها بدون استعلام هیچ ارزشی ندارند، بلکه کد نوشته‌شده روی برچسب و در صورت تائید استعلام محصول را مورداستفاده قرار مي‌دهد.
مسئول واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان بابیان اینکه بهترین راه شناسایی محصولات اصل از تقلبی سامانه مدیریت و نظارت بر محصولات سلامت سازمان غذا و دارو است، گفت:  در صورت بروز مشکلات ناشی از استفاده محصولات وارداتی آرایشی و بهداشتی،  امکان پیگیری و رسیدگی موضوع به دلیل وجود مستندات و مدارک مربوط به کالای موردنظر در سازمان غذا و دارو میسر خواهد بود.
حسن‌زاده بیان کرد: بازرسی‌های  مشترکی  از ۱۹۰ فروشگاه عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی با حضور نمایندگانی از واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتستان در طی ۴ ماه گذشته سال جاری انجام‌گرفته و این مراکز ازلحاظ شرایط نگهداری محصولات ، سلامت محصولات و برچسب اصالت و تاریخ تولید و انقضاء آن‌ها مورد بازرسی قرار گرفتند.
وی تأکید کرد: این بازرسی‌ها به‌منظور کنترل و پایش لوازم ‌آرایشی و بهداشتی، حفظ سلامت مصرف‌کننده ،جلوگیری از عرضه محصولات غیرمجاز،و همچنین پیشگیری از قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی انجام‌گرفته است.
مسئول واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان  گفت: در این بازرسی انجام‌گرفته، تعداد ۴۵ قلم مواد آرایشی و بهداشتی که  معادل ۷۸ کیلوگرم محصول غیرقابل‌مصرف  می‌باشد؛ جمع‌آوری و امحاء شد.
نوشین حسن‌زاده همچنین بیان کرد:  تعداد ۱۷۰عدد تراکت آموزشی جهت آشنایی با برچسب اصالت و سلامت کالا جهت متصدیان سطح عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی توزیع و به تعداد ۱۹۰ نفر به‌صورت  چهره به چهره در مورد کالاهای غیرمجاز آموزش داده‌شده است.
انتهای پیام /س.غ.۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیم

کلمات کلیدی:
    بازرسی     نوروز1403     نوشین.حسن‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >