فرماندار دشتستان:
اولویت پیشگیری بر درمان باید در جامعه نهادینه شود

15 اسفند 1402
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: اولویت پیشگیری بر درمان باید در جامع نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، احمد بنافی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتستان افزود: متأسفانه مشکل اصلی جامعه ما این است که به بحث پیشگیری توجه چندانی نمی‌کنند و آن را در اولویت خود قرار نمی‌دهند.
بنافی تصریح کرد: برای موضوعاتی که در اولویت کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان است، باید قرارگاهی جداگانه با افراد متخصص تشکیل شود تا بتوانیم به اهداف مورد نظر خود در یک بازه زمانی مشخص برسیم.
وی در خصوص آمار خودکشی در جهان گفت: در کل دنیا ۱۶ میلیون نفر اقدام به خودکشی می‌کنند که ۸۰۰ هزار نفر منجر به فوت می‌شود.
بنافی تصریح کرد: ما به یک مدل علمی پژوهشی کاربردی برای پیمایش علمی در بحث خودکشی نیاز داریم برای منسجم‌تر شدن کارها باید کارگروه تخصصی تشکیل دهیم و ادارات بهزیستی، آموزش‌وپرورش، بهداشت و درمان، سپاه پاسداران باید برنامه عملیاتی داشته باشند.
فرماندار شهرستان دشتستان با تأکید بر اینکه کمیته امنیتی زیرمجموعه معاون سیاسی باید تشکیل شود، گفت: در بخش‌های امنیتی فروشگاه‌هایی که یکسری ابزارهایی برای خودکشی در اختیار مردم قرارمی دهند باید در اسرع وقت شناسایی و با آن‌ها برخورد قضایی شود.

انتهای پیام /س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیم

کلمات کلیدی:
    کارگروه.سلامت     امنیت.غذایی     فرماندار     احمد.بنافی     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >