معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی در گرو هماهنگی کامل همه دستگاه‌های اجرایی است

27 اسفند 1402
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی با هماهنگی کامل همه دستگاه‌های اجرایی باید تأمین شود.

دکتر احسان دربان ملک در حاشیه نشست کمیته خدمات بهداشتی، سلامت و محیط‌زیست اظهار داشت: رعایت موازین بهداشتی در افزایش سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی دارای اهمیت ویژه است.
دکتر دربان ملک تصریح کرد: در راستای تأمین سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی، انتظار داریم شهرداری‌ها مانند سال‌های گذشته، نسبت به پاک‌سازی سطح پارک‌ها و شهرها و همچون ساماندهی دست‌فروشان مواد غذایی و مدیریت صحیح پسماند اقدام نمایند، همچنین با توجه به مشکلات کنونی، استقرار توالت‌های سیار در مناطق شلوغ شهر به‌ویژه اطراف بازار روز پیشنهاد می‌گردد.
وی بابیان اینکه اهمیت رعایت موازین بهداشتی در جایگاه‌های سوخت به‌عنوان یکی از توقف گاه‌های مسافرین در ایام تعطیلات باید موردتوجه قرار گیرد، گفت: رعایت نظافت و بهداشت سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های جایگاه‌های سوخت از موارد بسیار مهم است و تأکید داریم که مسئولین بر بهداشت و نظافت این اماکن نظارت مستقیم داشته باشند.
دکتر دربان ملک اظهار کرد: بازرسان اتاق اصناف و اداره صمت یکی از بازوهای توانمند شبکه بهداشت و درمان در بحث نظارت بر صنوف و پایش وضعیت بهداشتی مراکز تهیه و توزیع می‌باشند و نظارت مستمر اتاق اصناف و بازرسان بهداشتی امسال نیز مانند هر سال در قالب طرح سلامت نوروزی از ۱۵ اسفندماه آغاز شده است و قطعاً در افزایش سلامت شهروندان و مسافرین تأثیرگذار خواهد بود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: با توجه به هم‌زمانی ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، نظارت ویژه ‌بر مساجد و اماکن مذهبی و صنوف مرتبط با ماه مبارک رمضان، توسط بازرسان این شبکه افزایش یافته است.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید.

کلمات کلیدی:
    نشست     کمیته.خدمات.بهداشتی     معاون.بهداشت     دکتر.احسان.دربان‌ملک     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >