در طی یکسال گذشته صورت گرفت؛
بیش از 800 مورد بازرسی از کارخانجات، کارگاه ها و مراکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در دشتستان

7 فروردين 1403
مسئول واحد نظارت بر مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در طی یکسال گذشته در حدود هشتصد و 64 مورد مورد بازرسی از کارخانجات، کارگاه ها و مراکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در شهرستان صورت گرفته است.

نوشین حسن زاده در گفت و گوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: هدف  واحد نظارت بر مواد غذایی  در بازرسی های انجام گرفته این است که با توجه به اهمیت غذا و تغذیه سالم در پیشگیری از بروز و یا گسترش بیماریهای قلبی عروقی ،دیابت ،سرطانها ،چاقی و همچنین با  نظارت بر تهیه و توزیع فراورده های غذایی و اصلاح الگوهای نادرست تغذیه ای  از بروز بسیاری از بیماریهای ناشی از فساد مواد غذایی پیشگیری نماید.

حسن زاده تصریح کرد: سلامت غذا وابسته به نظارت مستمر دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت است واز آنجا که موثر ترین و کارامدترین راهبرد تامین امنیت و سلامت غذا در جامعه وجود عنصر آگاهی در مردم است ؛  ارائه آموزش های لازم به مردم به منظور ارتقاءدانش اجتماعی یکی از وظایف مهم این واحد محسوب می گردد.

وی بیان کرد: در طی یکسال گذشته،  270 مورد بازرسی از کارخانجات مواد غذایی و بهداشتی ،تعداد  321 مورد بازرسی از کارگاههای مشمول شناسه نظارت و 273 مورد بازرسی از سطح عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی صورت گرفته است.

حسن زاده همچنین گفت: در این بازرسی های صورت گرفته ،541 مورد اخطاریه به واحدها و مراکز عرضه صادر شده و  همچنین 11 واحد تولیدی و کارگاهی به مراجع قضایی معرفی و اقدامات قانونی برای آنها  انجام گرفته است .

مسئول واحد نظارت بر مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطر نشان کرد: در طی بازرسی های صورت گرفته حدود 338کیلوگرم محصولات آرایشی و و بهداشتی فاقد مجوزهای بهداشتی توسط بازرسان واحد نظارت بر مواد غذایی  جمع آوری و امحاء گردیده است..

 

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید.


کلمات کلیدی:
بازرسی     نظارت.مواد.غذایی     شهرستان.دشتستان     نوشین.حسن     زاده    

تاریخ بروز رسانی:   7 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >