رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
ناباروری، سقط و تک‌فرزندی مهم‌ترین چالش‌های جوانی جمعیت در دشتستان است


10 تير 1403

11 تير 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ناباروری، سقط و تک‌فرزندی از مهم‌ترین چالش‌های جوانی جمعیت در دشتستان هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، دکتر ماریا خویشدوست اضافه کرد: بالا بودن میزان ناباروری، سقط و نگرش منفی خانوارهای دارای یک فرزند نسبت به فرزند آوری مجدد از مهم‌ترین چالش‌های جوانی جمعیت در دشتستان است.

وی اظهار کرد: شاخص TFR(نرخ باروری) از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۱ روند کاهشی داشته است اما با تلاش‌هایی که در قرارگاه‌های جوانی جمعیت با ریاست فرماندار دشتستان صورت گرفت، این شاخص در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ روند ثابت داشته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: امیدواریم با آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم، مشارکت رسانه‌ها و فعالین اجتماعی، شاهد افزایش شاخص TFR(نرخ باروری) و رشد جمعیت در سال‌های پیش رو باشیم.

دکتر خویشدوست افزود: تمام سیمای شهر و اداره‌ها (دستگاه‌های اجرایی) باید با شعار و تصاویری که مفهوم جوانی جمعیت را منتقل می‌کنند، آراسته شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: برای حل چالش‌هایی که در زمینه جوانی جمعیت وجود دارد، کمیته تخصصی جوانی جمعیت شبکه بهداشت و درمان دشتستان تشکیل شده است که با کمک کارشناسان و برنامه‌های تحقیقاتی که تا پایان سال ارائه می‌دهند بتوانیم نرخ باروری را در سال‌های آینده افزایش دهیم.

 

 

انتهای پیام/ ز.ح ۳۰۳۱

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    کمیته.جوانی     جمعیت     ناباروری     سقط     دکتر.ماریا.خویشدوست    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1403

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >