معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان:
تنها مرجع اطلاع‌رسانی و پاسخگو در مورد پشه آئدس شبکه بهداشت و درمان است

26 خرداد 1403
26 خرداد 1403
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان گفت: تنها مرجع اطلاع‌رسانی و پاسخگو به مردم در مورد پشه آئدس شبکه بهداشت و درمان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مصطفی بارگاهی در جلسه هماهنگی و کنترل پشه آئدس افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید با حوزه بهداشت و درمان در خصوص آگاه‌سازی مردم و راه‌های پیشگیری پشه آئدس همکاری نمایند.

بارگاهی تصریح کرد: متأسفانه باید گفت؛ در صورت دیده شدن پشه ناقل، امکان اپیدمی انفجاری وجود خواهد داشت و باید از تمامی تجهیزات و زیرساخت‌های خود برای پیشگیری از انتقال بیماری استفاده نماییم.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده از شهرداری برازجان، لایروبی کانال‌های آب، جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده مستعمل و برداشتن نخاله‌ها در سطح شهر در حال انجام است و در حال حاضر باید یکی از اولویت‌های شهرداری‌ها باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دشتستان اضافه کرد: تنها مرجع پاسخگو در مورد پشه آئدس، شبکه بهداشت و درمان شهرستان است و انتشار اطلاعات نادرست و غیررسمی از طرف هر فرد یا نهادی باعث ترس و نگرانی مردم می‌شود.

 معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به اینکه پیشگیری مهم‌ترین راه برخورد با بیماری‌های منتقله از این پشه است؛ اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون موردی در شهرستان دشتستان مشاهده نشده و امیدواریم با همکاری مردم و سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان بتوانیم از ورود و تکثیر پشه آئدس پیشگیری کنیم.

دکتر احسان دربان ملک افزود: شبکه بهداشت و درمان دشتستان در حال تهیه داروها و تجهیزات لازم برای پیشگیری و مقابله با این بحران است.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: از بین بردن آب‌های راکد به‌عنوان مکان‌های اصلی تخم‌گذاری و تولیدمثل پشه آئدس، پوشیدن لباس‌های رنگ روشن با آستین‌بلند، نصب توری روی پنجره‌ها و درب‌ها از اقدامات لازم برای مقابله با این پشه هستند.

انتهای پیام/ز.ح 3031

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید   

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >