برگزاری کلاس آموزش خودمراقبتی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد

30 شهريور 1394
کلاس آموزشی خودمراقبتی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد با حضور جمعی از مددجویان کمیته امداد توسط واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار گردید.

نخست ،کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه،امید کازرونیان گفت : شعار ((تلاش همه جانبه همه افراد در پیشگیری از اعتیاد)) یک شعار مهم و جدی است و همه افراد باید به خوبی نقش خود را در پیشگیری از اعتیاد ایفا نمایند و انسان باید خود را دوست داشته باشد و برای رشد خود در همه جوانب برنامه داشته باشد .
وی در ادامه ، جنبه های مختلف خود مراقبتی را شرح داد و اظهار داشت، در خودمراقبتی جسمی انسان باید از جسم خود مواظبت نماید ، ورزش مداوم ، تغذیه سالم و خواب کافی از پایه های سلامت فردی می باشد .
سپس خودمراقبتی اجتماعی را ،ارتباط اجتماعی و حضور در اجتماع ،صله رحم ، شرکت در مراسمات مذهبی و فرهنگی و اجتماعی و داشتن دوستانی سالم معرفی کرد.
آقای کازرونیان در خصوص خود مراقبتی روانی عاطفی توضیح داد، که خود مراقبتی عاطفی بدین معناست که ما از احساسات و افکار و علایق خود آگاه باشیم و به احساسات خود توجه کنیم ،افکارخود را کنترل کنیم و از قضاوت بی مورد پرهیز نماییم و به قوانین نظام هستی پایبند باشیم .
وی همچنین درمورد خود مراقبتی معنوی شرح داد که انسان باید زمان هایی را به ارتباط با خالق هستی اختصاص دهد و هنگامی که انسان با عالم ملکوت ارتباط بزقرار می کند هورمون و انرژی هایی از مغز ترشح و ساتع می شود که احساس لذت را در فرد بیشتر می کند و رضایت و امید را در شخص افزایش میدهد .

                    

                   


کلمات کلیدی:
خودمراقبتی     سلامت.روان     مددجو     شبکه        

تاریخ بروز رسانی:   30 شهريور 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >