تشدید نظارتهای شبکه بهداشت و درمان دشتستان بر صنوف حساس غذایی در ماه مبارک رمضان

18 خرداد 1395
با آغاز ماه مبارک رمضان ،واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان طرح تشدید نظارت های خود را در دستور کار قرار داده است.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای ستاد شهرستان در این خصوص گفت،  تشدید نظارتها بر صنوف حساس بویژه صنوف فعال در ماه مبارک رمضان ،از جمله آشی ها،شیرینی پزی ها و نانوایی از ابتدای خرداد ماه بصورت صبح و بعد از ظهر در دستور کار بازرسان بهداشت محیط قرار گرفته است و تا پایان ماه رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

مهندس حسینی افزود از تمامی این مراکز بازدید بعمل امده  و نواقص موجود جهت رفع مشکلات به متصدیان اعلام شده است.

این مقام مسئول همچنین اضافه کرد، نمونه برداری از مواد غذایی حساس بویژه زولبیا و بامیه از لحاظ بررسی های میکروبی ،شیمیایی و استفاده از رنگ های مجاز به طور مرتب انجام می گیرد و در همین زمینه جلسه آموزشی ویژه این صنوف برگزار گردید و آموزش های لازم به متصدیان داده شد و تاکید نمود که با صنوف متخلف طبق قانون برخورد خواد شد.

ایشان از دیگر فعالیتهای ویژه ماه مبارک رمضان نظارت و بازدید از مساجد،حسینیه ها و اماکن مذهبی نام برد که باید بازرسان در این ماه نظارت ویژه ای براین اماکن داشته باشند .

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان دشتستان در پایان گفت، تشدید نظارت بر سیستم های آبرسانی و منابع آب با تشدید کلرسنجی و نمونه برداری های آب نیز از دیگر فعالیتهای ویژه ماه مبارک رمضان می باشد .

انتهای پیام/ س.غ کدخبر- کد

                  

                  

                 

                

              


کلمات کلیدی:
تشدید.نظارتها     ماه.رمضان     بهداشت.محیط     شبکه.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >