رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش از 800 بازرسی از شیرینی فروشی ، آشی و غذای بیرون بر در ماه مبارک رمضان انجام گرفته است

31 فروردين 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا کنون بیش از 800 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بوِیژه شیرینی فروشی ، آشی و غذای بیرون بر توسط بازرسان بهداشت محیط انجام گرفته است.

ماریا خویشدوست  با اشاره به اهمیت رعایت موارد بهداشتی در سلامت شهروندان ، خاطر نشان کرد:  در راستای سلامت روزه داران وکاهش بیماریها بازرسین بهداشت محیط شبکه بهداشت از ابتدای ماه مبارک رمضان بصورت مستمر بر  فعالیت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نظارت داشته اند. 

خویشدوست اتصریح کرد:  بازرسان  بهداشت محیط با سنجش پرتابل در محل، وضعیت دمای یخچال ها ، آلودگی سطح ، و میزان پر اکسید روغن های مصرفی را اندازه گیری نموده و در صورت وجود مشکل ، ضمن صدور اخطاربه متصدی ، در صورت عدم رفع ، نسبت به پلمب مغازه نیز اقدام می نمایند .

وی بیان کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان ، بیش از  50 اخطار بهداشتی صادر شده و همچنین 15 صنف به مراجع قضایی معرفی و 5 صنف متخلف نیز پلمب گردید و در همین مدت بیش از 282 مورد سنجش پرتابل از مواد غذایی انجام و بیش از 130 کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف جمع آوری و  معدوم گردید .

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان به شهروندان توصیه کرد: به منظور حفظ سلامت خود و خانواده هایشان از خرید شیرینی بخصوص زولبیا و بامیه از دست فروشیها و فروشندگان  دوره گردان به دلیل استفاده چند باره از روغن و نقش روغنهای سوخته در ایجاد انواع بیماریها ( سرطان ها)  خودداری نموده و از مراکز غذایی تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان جهت خرید شیرینی اقدام نمایند.

 

 

انتهای پیام/ 3030 : (س.غ)

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
بازرسیوموادغذایی.دشتستان     ماریا.خویشدوست     بهداشت.محیط.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >