آغاز عملیات اجرایی پایگاه اورژانس جاده ای115 بوشکان شهرستان دشتستان

8 شهريور 1402
در ششمین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی پایگاه اورژانس جاده ای 115 بوشکان با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئولین شهرستان دشتستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستنان دشتستان، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر درحاشیه آئین عملیات اجرایی پایگاه اورژانس جاده ای 115 بوشکان، ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: با تلاش و  همکاری فرمانداری و دستگاه های اجرایی شهرستان دشتستان بخصوص میراث فرهنگی بخش بوشکان ، آخرین پایگاه کانکسی اورژانس جاده ای در شهرستان دشتستان جمع آوری می شود و تمامی پایگاه های اورژانس جاده ای شهرستان دارای ساختمان می شوند.

سید حسین موسوی تصریح کرد: در حال حاضر دو پایگاه اورژانس جاده ای115 خیر ساز قلعه سفید و طلحه در حال احداث می باشد و با کمک خیرین سلامت امیدواریم در دهه فجر سالجاری این دو پروژه  تکمیل و به بهره برداری برسد.

موسوی اظهار کرد: پایگاه اورژانس جاده ای 115 بوشکان در زمینی به مساحت 125 متر مربع و اعتبار 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرستانی احداث خواهد شد و  با احداث این پایگاه اورژانس، ضمن اینکه پرسنل اورژانس در فضای فیزیکی مطلوبی خدمت رسانی می کنند ، مردم نیز می توانند از خدمات بهتری در کمترین زمان بهره مند شوند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: علاوه بر فعالیت پایگاه های اورژانس جاده ای در بخش بوشکان و ارم، اورژانس هوایی استان نیز بیشترین خدمات را در مناطق بخش ارم و بوشکان دشتستان  به دلیل داشتن روستاهای صعب العبور و کم برخوردار دارد و سالانه ماموریتهای زیادی در این مناطق برای اعزام بیماران به مراکز درمانی انجام می دهد.

فرماندار شهرستان دشتستان در این آئین گفت: نقش پایگاه های اورژانس 115 جاده ای  در شهرستان دشتستان به دلیل قرار گرفتن در محور مواصلاتی استان فارس و خوزستان بسیار پررنگ است و تقویت زیرساختهای سلامت  در ورودی شهرستان از استان فارس و خروجی از بخش بوشکان و شبانکاره بسیار حائز اهمیت می باشد.

احمد بنافی تصریح کرد: ما در زیر ساختهای سلامت بخصوص بخش درمان ضعف هایی داریم که باید با برنامه ریزی دقیق و منسجم سعی در برطرف کردن این ضعفها و تقویت زیر ساختها نماییم و خوشبختانه در بخش بهداشت با احداث خانه های بهداشت ، مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های اورژانس در مسیر توسعه قرار گرفته ایم.

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

عملیات


کلمات کلیدی:
عملیات.اجرایی     پایگاه.اورژانس.جاده     ای     بخش.بوشکان     سی.حسین.موسوی     احمد.بنافی    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >