رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
107 بهورز در 64 خانه بهداشت فعالیت دارند/ارتقای شاخص های بهداشتی در گروتلاش و فعالیت بهورزان است

18 شهريور 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ارتقای شاخص های بهداشتی در کشور نتیجه تلاش و فعالیت بهورزان می باشد و نقش آنان در سلامت جامعه حیاتی است

دکتر ماریا خویشدوست در گفت و گویی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در شهرستان دشتستان 64 خانه بهداشت در تمامی مناطق و بخشهای فعال می باشد که 107 بهورز زن و مرد در این خانه های بهداشت به گروه های سنی مختلف مراقبتهای بهداشتی ارائه می دهند.

خویشدوست تصریح کرد: خوشبختانه در هفته دولت سال جاری، برای اولین بار خانه بهداشت درنگ دربخش بوشکان و خانه بهداشت  قراولخانه در بخش مرکزی و همچنین یک خانه بهداشت عشایری چاوک در بخش ارم به خانه های بهداشت شهرستان افزوده شده و بهورزان این خانه های بهداشت  در حال گذراندن دوره  کارآموزی در مراکز تحت پوشش خود می باشند و در چند ماه آینده در خانه های بهداشت روستای خود مستقر و به مردم خدمات بهداشتی ارائه خواهند داد.

وی با اشاره  به اینکه در حال حاضر  16 کاردان بهورز، دوره آموزشی تئوری خود را در آموزشگاه بهورزی برازجان به پایان رسانده اند و در حال گذراندن دوره کارآموزی در مراکز و دیگر خانه های بهداشت مناطق خود می باشند ، گفت: در چند ماه آینده، تعداد 123 نفر بهورز در 64خانه  بهداشت شهرستان فعالیت خواهند داشت .

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطر نشان کرد: تلاش‌ بهورزان‌  بخصوص در مناطق دور از دسترس و کم برخوردار  شهرستان موجب شده که  خدمات‌ بهداشتی‌ لازم‌ به‌ روستاییان ‌ارایه‌ گردد و به‌ این‌ وسیله‌ از اشاعه ‌بیماریها بیماریها‌ در جامعه‌ جلوگیری‌ شود.

دکتر ماریا خویشدوست با قدردانی از تمامی بهورزان شهرستان دشتستان گفت:  ما مدیون خدمات و تلاشهای خالصانه بهورزان در دورترین نقاط شهرستان هستیم و سلامت جامعه به خدمات بهداشتی که این عزیران  جامعه تحت پوشش خود ارائه می کنند؛ گره خورده است.

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    بهورز     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >