کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان :
خانواده نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد دارد

13 تير 1400
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: وجود آرامش و محبت در خانواده از نکات اساسی ترتبیت فرزند است و خانواده می تواند نقش بسیار مهمی در پیشگیری از اعتیاد داشته باشد.

 امید کازرونیان در مصاحبه با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: عوامل مختلفی  باعث افزایش خطر اعتیاد میشوند و وجود آرامش و محبت در خانواده از نکات اساسی تربیت فرزند است .

کازرونیان تصریح کرد: والدین باید به نیازهای فرزندان خود در سنین مختلف توجه داشته باشند و درکنار نیازهای جسمانی آنان، توجه، همراهی، همدلی و تشویق فرزندان باید در نظر گرفته شود.

 وی تاکید کرد: والدین باید مهارتهای فرزند پروری و عوامل و راههای پیشگیری از اعتیاد را کسب نمایند و اطلاعات خود را در زمینه رشد و شکوفایی فرزندان ارتقاء دهند.

امید کازرونیان با اشاره به تغییرات دوران بلوغ گفت: تغییرات هورمون های بدن در دوران نوجوانی به تغییرات خلقی منجر میشود که مستلزم صبوری والدین و پرهیز از بحث و جدل توسط خانواده است .

 والدین مراقب دوستان نوجوان خود باشند

     کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به اینکه والدین مراقب دوستان نوجوان خود باشند اظهار کرد: والدین ضمن درک حس استقلال طلبی نوجوانان باید مراقب باشند که نوجوان با چه کسی و کجا هست و چه زمانی به منزل برمی گردد و ممکن است در این دوره با مخالفت نوجوان همراه باشد ولی والدین ضمن احترام به این ویژگی نوجوان ،انها مسئولانه و به روش صحیح  راهنمایی نمایند.

کازرونیان تصریح کرد:یکی از اولویتهای مهم خانواده ها پر کردن اوقات فراغت نوجوان می باشد ؛ چون در این دوران فرد از انرژی زیادی برخوردار است و باید به آموزش حرفه، هنر و ورزش بپردازد تا علاوه بر تخلیه هیجانات منفی و پرکردن اوقات فراغت، زمینه پیشرفت آینده خود را فراهم نمانید.

وی همچنین بیان کرد: والدین باید  الگوی فرزند خود باشند و هر انتظاری که از فرزندان دارند، باید اول خود به آن عمل نمایند.

کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان  اظهار کرد: یکی از موارد مهمی  که باعث پیشگیری از اعتیاد می شود  ،حمایت اعضای خانواده از همدیگر است که این باید از رابطه بین والدین شروع  و از دوران کودکی در فرزندان تقویت شود تا در هنگام سختی ها  ضمن داشتن حمایت خانواده به بهترین شکل مشکلات و مسائل خود را مدیریت نمایند تا دچار لغزش و خطا نشوند.

 

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
سلامت.روان     امید.کازرونیان     شبکه.بهداشت.دشتستان     پیشگیری.اعتیاد.نوجوان    

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >