از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون؛
بیش از ۹۰۰ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی دشتستان انجام گرفته است

6 فروردين 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون در حدود ۹۶۵ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان دشتستان انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، دکتر ماریا خویشدوست افزود: در راستای کنترل و جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اپیدمی بیماری‌های منتقله از آب و غذا طرح بسیج سلامت نوروزی با حضور ۳۰ بازرس در سطح شهرستان اجرا شده است.
دکتر خویشدوست تصریح کرد: در همین راستا، بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای از ۲۴ اسفندماه تا ۵ فروردین در حدود ۹۶۵ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به‌ویژه، رستوران‌ها، کارگاه‌های شیرینی‌پزی، آجیل‌فروشی و همچنین اماکن عمومی مانند پارک‌ها، محل اسکان مسافرین نوروزی و پمپ‌بنزین‌ها در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام داده‌اند.
وی بیان کرد: در بازرسی‌های انجام‌شده که با هدف آموزش و ارتقاء سلامت شهروندان و مسافرین انجام گرفت، ۳۶٫ صنف و اماکن دارای مشکلات بهداشتی، اخطاریه دریافت کرده‌اند و ۵ صنف متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و یک صنف پلمپ شده است.
رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز اظهار کرد: از شروع طرح بسیج سلامت نوروزی در دشتستان، بیش از ۵۳۷ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاقد مشخصات بهداشتی جمع‌آوری و معدوم گردید و با توجه به اهمیت سلامت آب، بیش از ۴۲۵ کلر سنجی، ۱۵ مورد نمونه‌برداری میکروبی آب و ۴۹۹ سنجش پرتابل بر روی مواد غذایی انجام گرفته است.
 سیده فاطمه حسینی با اشاره به بررسی و پیگیری فوری بیش از ۲ مورد خبر و شکایت مردمی در همین دوره زمانی، از شهروندان خواست، مشکلات بهداشتی خود را به کارشناسان کشیک مستقر در ستاد شبکه بهداشت و درمان دشتستان اطلاع‌رسانی نمایند.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
    شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان     دشتستان     ماریا.خویشدوست     طرح.سلامت.نوروزی    
نوروز.1403        

تاریخ بروز رسانی:   7 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >