بیش از نیمی از جمعیت هدف طرح فشارخون بالا در شهرستان دشتستان غربالگری شده اند

1 تير 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از ابتدای اجرای بسیج ملی فشارخون بالا در شهرستان ، بیش از نیمی از جمعیت هدف که مورد انتظار استان می باشد ، غربالگری شده اند و در سامانه الکترونیک سیب و سلامت ثبت شده اند.

ماریا خویش دوست  با اشاره به اینکه ۴۰ درصد بیماران فشارخونی از بیماری خود اطلاع ندارند، خاطرنشان کرد: تنها نیمی از بیماران برای کنترل بیماری خود دارو دریافت می‌کنند و فشار خون تنها ۱۹ درصد از این بیماران کنترل می‌شود.

   خویش دوست اظهار کرد: جمعیت هدف در بسیج ملی فشارخون در شهرستان دشتستان پنجاه و نه هزار و 373 نفر می باشند که از ابتدای طرح تا  پایان خرداد ماه ، چهل و نه هزار و دویست و نه نفر توسط داوطلبین و مراقبین سلامت  مستقر در پایگاه های  ثابت و سیار ، بیمارستان ها ، کلینیک های بخش خصوصی  و همچنین خانه های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت غربالگری شده اند و در سامانه ثبت شده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: بیماری فشار خون بالا، اصلی‌ترین عامل خطر قابل تغییر برای ناتوانی و مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری‌های قلبی، بیماری‌های مزمن کلیه و سکته مغزی در جهان و ایران است و  با مشارکت در بسیج ملی کنترل فشارخون،  می توانیم آگاهی ازعلائم فشار خون بالا را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

ماریا خویش دوست خاطرنشان کرد :  انتظار داریم با  مشارکت فعال  نهادهای دولتی و خصوصی شهرستان  تا پایان طرح ملی فشارخون که 15 تیرماه  تعیین شده است به هدف بالاتر از  مورد انتظار استان  ابرسیم و با برنامه ریزیهای انجام شده تا پایان سال 98 تمام جمعییت بالای 30 سال شهرستان مورد غربالگری فشارخون قرارگیرند و بیماران فشارخونی شهرستان شناسایی و به صورت مستمر پیگیری ودرمان آنها توسط پزشکان انجام شود.

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.