خانه بهداشت درنگ از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان افتتاح شد

8 شهريور 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از افتتاح خانه بهداشت درنگ از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر ماریا خویشدوست گفت: روستای درنگ از روستاهای کم برخوردار و دور از دسترس بخش بوشکان می باشد که فاقد خانه بهداشت بوده و  تمامی خدمات بهداشتی و درمانی توسط مرکز خدمات جامع سلامت روستایی طلحه به مردم این روستا ارائه می شود. 

خویشدوست تصریح کرد: درشهریور ماه سال گذشته عملیات اجرایی این خانه بهداشت آغاز شد و در طی یکسال این خانه بهداشت در زمینی به مساحت 85 مترمربع و با اعتبار 25 میلیارد ریال از محل اجرای برنامه محرومیت زدایی احداث و به بهره برداری رسید.و این روستا به جمع روستاهای دارای خانه بهداشت پیوست .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: با توجه به صعب العبور بودن این منطقه به دلیل کوهستانی بودن، احداث خانه بهداشت در این روستا از نیازمندیهای ما در این بخش بوده و امیدواریم با استقرار بهورزدر خانه بهداشت، سیاستهای  وزارت بهداشت در زمینه سلامت عمومی و ییشگیری از بیماریها  بیشتر از گذشته تحقق یابد.

فرماندار شهرستان دشتستان نیز در حاشیه این آیین گفت: بهورزان یکی از موثرترین نیروها در ارتقای سلامت هستند که  فعالیتهای آنها در تامین، حفظ و ارتقای سلامت نقشی حیاتی دارد و با کمترین هزینه و امکانات، با تلاش و فعالیت شبانه روزی خود، نقش مهم و تاثیرگذاری در پیشگیری از بیماریها و صیانت از سلامت مردم دارند.

احمد بنافی تصریح کرد: بهورزان علاوه بر نقش خود در صیانت از سلامت مردم ، باید همگام با سیاستهای وزارت بهداشت گام بردارند و یکی از سیاستهای مهم دولت سیزدهم، فرزند پروری و صیانت از خانواده می باشد که بهورزان باید با تلاش و جدیت این سیاستها را در مناطق تحت پوشش خود اجرایی نمایند و نقش موثری در ازدیاد جمعیت ایفا کنند.

در ششمین روز از هفته دولت،  با حضور مسئولین شهرستانی و محلی بخش بوشکان، خانه بهداشت درنگ افتتاح و به بهره برداری رسید .

 

انتهای پیام/س.غ/3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.