مرکز خدمات جامع سلامت ولیعصر(عج)

1391/4/7 0:0
مرکز بهداشتی درمانی ولیعصر(عج)

مشخصات مرکز خدمات جامع سلامت  ولیعصر(عج)

 

کل جمعیت تحت پوشش

14931 نفر

تعداد کل خانوار

3159 خانوار

 

در این مرکز علاوه بر خدمات بهداشتی درمانی( پزشک عمومی،مامایی، بهداشت خانواده،بهداشت محیط، مبارزه با بیماریهای واگیر و غیر واگیر ،آموزش بهداشت)، واکسیناسیون نیروهای استخدامی در روزهای یکشنبه و چهارشنبه انجام می گیرد.این مرکز دارای خدمات دندانپزشکی که شامل پرکردن-کشیدن و ترمیم دندان انجام میگیرد0همچنین در این مرکز عمل وازکتومی صورت می گیرد که از فعالترین مرکز وازکتومی استان بوشهر می باشد.

از فعالیتهای مرکز ولیعصر کلینیک مشاوره قبل از ازدواج است. از سال 79 در آن بصورت ثابت و دائمی مستقر شد که قبل از آن بصورت چرخشی هر روز در یکی از مراکز بهداشتی درمانی بصورت کامل برگزار می گردید. در حال حاضر سالیانه 4120 زوج به این کلینیک مراجعه می کنند . در ابتدای امر زوجین با مراجعه به یکی از دفاتر ازدواج و گرفتن معرفی نامه از این دفاتر به آزمایشگاه مرکز بهداشت واقع در مرکز بهداشتی درمانی امام سجاد(ع) مراجعه می کنند. در آنجا آزمایش خون گرفته شده سپس به آزمایشگاه مواد مخدر در بیمارستان 17 شهریور مراجعه می کنند و ازمایش ادرار جهت ازمایش عدم اعتیاد می دهند سپس در یکی از روزهای زوج در کلاس مشاوره قبل از ازدواج این مرکز شرکت می کنند که در این کلاسها یکسری پمفلت و کتابچه های آموزشی به آنها داده می شود و مشاوره بهداشت در مورد آزمایش خون ، تالاسمی و آزمایشات ژنتیک موضوعاتی بیان می شود سپس در مورد سن خانمها برای بارداری،واکسیناسیون توأم ،تنظیم خانواده و روشهای پیشگیری از بارداری با نمایش فیلم و تابلوی نمایشی مطالب ارائه می گردد .و در نهایت با ارائه مدرک که شامل جواب آزمایش خون ،مواد مخدر و معرفی نامه محضر می باشد، در صورت عدم وجود مشکل در آزمایشات مجوز ازدواج تأیید و صادر می گردد . اما در صورت وجود مشکل اگر نیاز به دوره آهن درمانی باشد باید این دوره را پشت سر گذارند و در صورتیکه زوجین مینور یا مشکوک نهایی باشند جهت آزمایشات تکمیلی و PND به شیراز-بیمارستان دستغیب معرفی می گردد.

تلفن مرکز: 4244740

آدرس : برازجان –خیابان جمهوری اسلامی- روبروی دخانیات –مرکز بهداشتی درمانی ولیعصر(عج)

مرکز بهداشتی درمانی ولیعصر(عج) دارای پایگاه بهداشتی درمانی بنام پایگاه ولیعصر(عج) می باشد .مشخصات پایگاه ولیعصر(عج):کل جمعیت تحت پوشش: 12361 نفر

تعداد کل خانوار: 2972 خانوار

تلفن پایگاه: 4250659- 0773

آدرس: برازجان- خیابان شهید اسدی- کوچه مجاهد برازجانی4- فرعی اول سمت راست پایگاه بهداشتی ولیعصر(عج)


تاریخ بروز رسانی:   11 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۳

 


چاپ
< >